بیز تراختـــــــــــور عاشقی ، ترکلار کیمین غیرتلی کیم

90/قلعه‌نوعی: به مظلومی‌كم لطفی شد

پنجشنبه 29 دی 1390 00:59

نویسنده : Emre

مهدی مرتضویان

90: فحاشی به كادرفنی استقلال در پایان بازی با مس سبب شد تا مظلومی‌به حرف بیاید و بگوید كه هواداران از جایی خط گرفته‌اند.  دیروز امیر قلعه‌نوعی، سرمربی سابق استقلال، به این قضیه واكنش نشان داد.  او از تراكتور شروع كرد و به استقلال رسید.

گفت‌وگوی 90 را با مربی موفق تراكتورسازی بخوانید:

90: گویا تراكتور به روزهای موردنظر شما نزدیك شده است؟

خوشحالم كه توانستیم در یك بازی خارج از خانه هم نتیجه را كسب كنیم هم بازی خوب ارائه دهیم.  تیم شاهین از كادرفنی خوب و ساختار خوبی برخوردار است اما ما ‌توانستیم از همان دقایق ابتدایی نبض بازی را در دست بگیریم.

90: مربی خوبی مثل فیروز كریمی‌ را شكست دادید. . .

او مربی بزرگی است كه هیچ‌وقت بیكار نمی‌ماند.  به هر حال آخرین قهرمانی ما در آسیا با او حاصل شده.  

90: بازیكنان جدیدتان هم به خوبی در تمرین جا افتاده‌اند؟

خوشحالم كه آنها خیلی زود توانستند خودشان را با شرایط تیم وفق بدهند.  حرفه‌ای بودن بازیكن در چنین شرایطی مشخص می‌شود.

90: فرزاد حاتمی‌ زود ترین گل لیگ را به ثمر رساند از او راضی هستید؟

در بازی با شاهین از تمامی‌بازیكنانم راضی هستم.  آنها وظایفی را كه به ایشان محول شده بود به خوبی در زمین اجرا كردند نمی‌توانم هیچ بازیكنی را نام ببرم چون همه خوب بودند.

90: سابقه شما نشان داده كه آمار گل‌های زده تیمی‌تان همواره بالا بوده است، اتفاقی كه در تراكتور نیز در حال تكرار است؟

همیشه علاقه داشتم كه بازی رو به جلو انجام دهند. تماشاگر باید از دیدن بازی لذت ببرد. البته جا دارد اینجا به این نكته هم اشاره كنم كه ای كاش صندلی‌های ورزشگاه بوشهر خالی از تماشاگر نبود و ما از نعمت آنها استفاده می‌كردیم.

90: ترافیك خط‌هافبك را برطرف كردید؟

من معتقدم در همین بازی با شاهین‌هافبك‌هایمان خیلی خوب و با برنامه مهاجمان تیم را تغذیه كردند.  به خوبی تیم را به حالت حمله می‌بردند و در مواقع دفاع به خط دفاع كمك می‌كردند.

90: تراكتور با تفكرات مدنظر شما چه قدر تطابق دارد؟

روز به روز پیشرفت می‌كنیم و این بسیار خوشایند است. ما هنوز با آنچه مدنظرمان است فاصله داریم و محتاج به مقداری وقت برای فهماندن عقایدمان به بازیكنان هستیم.  شما می‌بینید كه پنج بازیكن را در نیم‌فصل جذب می‌كنیم و به سرعت سه الی 4 نفر از آنها در تركیب تیم قرار می‌گیرند.  این موضوع نشان می‌دهد كه رقابت در تمامی‌خطوط بالا رفته و تاثیر مستقیم در كیفیت فنی تیم گذاشته است.

90: تیمتان هم خوب گل می‌زند و هم خوب دفاع می‌كند؟

همان‌طور كه گفتم آنچه كه برای قلعه‌نوعی مهم است عملكرد كل تیم برای رسیدن به هدف باشگاه است.  شما نمی‌توانستید بی‌خیال نیمی‌از زمین باشید.  منظورم این است كه باید خطوط سه گانه را همزمان باهم به یك آرامش تاكتیكی برسانیم.  خط دفاعی هم خیلی خوب كارهای تمرین را در زمین اجرا كردند.  گل نخوردن تیم به همان اندازه كه گل زدن اهمیت دارد باید موردبررسی قرار گیرد.

90: با این برد فاصله تراكتور با استقلال به 4 امتیاز رسیده است باید منتظر لغزش استقلال باشید؟

من با حدس و گمان كاری ندارم اگر می‌خواهیم در كورس بمانیم خودمان نباید خطا داشته باشیم.  این درست نیست كه چشم به اشتباه تیم‌های دیگر داشته باشیم.

90: تراكتور قهرمان می‌شود؟

خود شما دو بار این سئوال را از من پرسیدید و هر دو بار یك جواب شنیده‌اید.  هنوز هم جواب من همان است شعار نمی‌دهیم كار می‌كنیم.  اگر خودمان باشیم می‌توانیم هواداران پرشور تراكتور را از نتایج كسب شده خوشحال كنیم.

90: صحبت از استقلال شد. گویا پس از بازی این تیم مقابل مس کرمان برخی هواداران استقلال علیه مظلومی‌شعار داده اند. در این باره چه نظری دارید؟

من جای دیگر مسئولیت دارم اما فکر می‌کنم به کادر فنی استقلال کم لطفی شد. منصور خان پورحیدری که بزرگ ما هستند. پرویز مظلومی‌هم نتایج خوبی گرفته است. به هر حال هر تیمی‌ بالا و پایین دارد. منچسنر با آن بزرگی اش هم از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد. اینتر در آغاز فصل شرایط بدی داشت. این طبیعت فوتبال است که یک روز می‌بری و روز دیگر شکست می‌خوری. این کار اصلا درست نبوده و همین بلا در گذشته سر خودم هم آمده است.  امیدوارم این اتفاق دیگر تکرار نشود.

90: یک بحثی در برنامه نود مطرح کردید که حاضرید صندوقی راه بیاندازید که از ورزشکاران حمایت کند.  اقدامی‌در این زمینه انجام داده‌اید؟

طرح خامش را آماده کرده‌ایم. ما حدودا 400 فرد در لیگ برتر داریم.  اگر از این‌ها در آغاز فصل نفری 5 میلیون بگیریم که اگر بدانند کار خیر است حتما می‌دهند رقم قابل توجهی می‌شود. از افراد خیر این فوتبال هم می‌شود استفاده کرد تا دیگر در جامعه فوتبال کسی نباشد که برای درمانش به 2 میلیون احتیاج داشته باشد. آدمهایی را می‌شناسم که پای این کارها هستند و دنبال این هستند که یاری رسان جامعه فوتبال باشند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic